Vitajte na našej stránke. Uvádzame na nej vybrané informácie a aktuality týkajúce sa celého folklórneho súboru Rozvadžan a detského folklórneho súboru Lampášik.

      Sekcia galéria je členená na dve časti. Prvá časť s názvom  Foto / video obsahuje našu fotogalériu, kde nechýbajú ani videá. V druhej časti s názvom vystúpenia môžete nájsť články o živote nášho FS rozčlenené do jednotlivých rokov. Na pravej strane našej stránky je umiestnený kalendár, ktorý Vás upozorní na každú dôležitú udalosť, či vystúpenie nášho súboru.

      Ďalej si tu môžete pozrieť zoznam členov folklórneho súboru. Tanečná zložka sa stretáva každý piatok o 19:00 v telocvični základnej školy na tanečných tréningoch. Celý súbor sa stretáva v nedeľu o 18:00 v spoločenskom dome na javiskových skúškach. Odborné vedenie tanečných tréningov a skúšok zabezpečujú známi folkloristi Ing. Jozef Lehotský a Jarka Kohútová. Pokiaľ máš rád folklór a záleží Ti na zachovaní tradícií v našej obci príď sa pozrieť na naše skúšky.

      Folklórny súbor Rozvadžan prezentuje autentický folklór z trenčianskeho regiónu. Pozrite si našu ponuku vystúpení a v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

      V roku 2019 sme založili novú tradíciu a uskutočnil sa prvý ročník festivalu Stankovské zvony. Veríme, že sa táto slávnosť folklóru stane každoročnou udalosťou, na ktorú sa budú tešiť folkloristi z okolia, ale aj všetci návštevníci.

      V obci Trenčianske Stankovce sa nachádza Gazdovský dvor u Tomíkov. Bola to pôvodne želiarska usadlosť, ktorá sa v roku 1913 prestavala na rodinný dom. V súčasnosti sa niekoľko žien z folklóru stará o expozíciu, ktorá pozostáva z troch izieb.

      Vďaka našim sponzorom sa nám podarilo uskutočniť množstvo úžasných projektov. Na znak našej vďaky a úcty ich uvádzame na našej stránke. Ďakujeme aj každému, kto nám daroval 2% zo svojich daní.

Pridaj komentár