Praha žila folklórom

Pridal: | Publikoval na: 14 januára, 2024

Praha patrí k obľúbeným miestam niekoľkých folkloristov a aj z toho dôvodu sme si ju aj tento rok vybrali za cieľovú destináciu nášho zahraničného festivalu. Náš pobyt v hlavnom meste Česka sa začal vo štvrtok 24.08. a končil v nedeľu 27.08.2023.

Festival pripadol na sobotu. Pred odchodom z hotela sme stihli aj generálku. Priestranstvo pred ním nám poslúžilo ako dočasné javisko a oblečené kroje dotvorili atmosféru, vďaka čomu sme ani o divákov nemali núdzu. Po nej sme sa presunuli do električky a naše kroky mierili na Staroměstské náměstí.

Tento rok nám počasie prialo a vďaka tomu sa mohol konať aj sprievod zúčastnených folklórnych skupín zo Staroměstského náměstí. Mnoho turistov s obdivom sledovalo folklórne či tanečné skupiny z Bulharska, Grécka, Rumunska, Maďarska a Chorvátska ako prechádzajú po historickej časti mesta. Cieľom sprievodu bol Ovocný trh, kde sa na pripravenom pódiu predstavilo 11 skupín. Novinkou festivalu bol živý prenos na platforme YouTube. Záznam si môžete pozrieť na našej Facebookovej stránke: Folklórny súbor ROZVADŽAN.

Po festivale sme sa presťahovali do známeho pivovaru U Fleků, kde sme si vychutnali ich skvelé jedlo a pivo a príjemne sa zabavili. Ako inak, naši muzikanti nám vyhrávali a my sme si s nimi veselo zaspievali. Cesta na hotel bola samozrejme doprevádzaná hudbou a spevom, inak tomu nebolo ani v električke. Bolo úžasné vidieť cestujúcich, ako sa im táto cesta páčila, hneď vyťahovali telefóny a s úsmevom si nás začali nahrávať.

V nedeľu po raňajkách prišiel čas na odchod domov. Na ten deň sme mali naplánovanú prehliadku hradu Karlštejn, ale kvôli neutíchajúcemu dažďu sme museli tento výlet zrušiť. Na nálade nám to však neubralo a vďaka našim muzikantom, ako je na Rozvadžan zvykom, sme sa so spevom vrátili do Stankoviec.

Komentáre sú uzatvorené.