Vianočné stretnutie pri zvonici

Pridal: | Publikoval na: 14 januára, 2024

Druhú decembrovú sobotu sa zvonica v Rozvadzoch už tradične stala miestom konania spoločného vianočného vystúpenia FS Rozvadžan a DFS Lampášik.

Tento rok bol však v niečom výnimočný. Po úspešnej minuloročnej premiére živého orloja sa táto milá akcia dostala do pozornosti aj médiám. Prišli sa pozrieť a natočiť reportáže aj novinári z RTVS, Markízy, či z Reginy. Pred samotným vystúpením sa gazdovský dvor stal miestom pre natáčanie rozhovorov s niektorými členmi súboru, ale aj so Slavom Tomíkom, ktorý je nielen majiteľom gazdovského domu, ale v ten večer stvárnil aj jedného z apoštolov, konkrétne svätého Petra.

Na úvod sa prihovoril starosta obce JUDR. Martin Markech a po privítaní všetkých prítomných mohli na javisko nastúpiť muži a divákov potešiť prvou piesňou „Vstávajte pastieri berte sa hor“. Na javisku sa postupne striedali muži a ženy z FS Rozvadžan, z ich úst zazneli vianočné piesne a vinše. Nechýbala ani ukážka štedrej večere a zaspomínanie si, ako vyzerali sviatky v minulosti. Potom prišli na rad malý koledníci v podaní detí z DFS Lampášik. Túto našu milú akciu si nenechal ujsť ani predseda TSK Ing. Jaroslav Baška, ktorý v závere prijal pozvanie na javisko a všetkým sa prihovoril.

Mysleli sme však aj na všetkých, čo sa prišli pozrieť. Aby nikomu nebola zima, pripravili sme varené vínko, punč či horúci čaj. Nechýbali ani koláčiky, ktoré napiekli naše folkloristky.

Na záver prišla dlho očakávaná ukážka živého orloja. Ako to prebiehalo? To sa dozviete v ďalšom článku. Nahrávku si však môžete pozrieť aj na našom Facebookovom profile: Folklórny súbor ROZVADŽAN.

Komentáre sú uzatvorené.