Vianočný zázrak

Pridal: | Publikoval na: 11 januára, 2023

Počuli ste už o tomto projekte? Nie? V krátkosti Vám ho predstavím. Na stránke www.vianocnyzazrak.sk sa plnia sny seniorom v domovoch sociálnych služieb. Je to niečo podobné, ako projekt „koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“, ale rozdiel je v tom, že tu sú uvedené konkrétne priania daného seniora. Nemajú však žiadne finančné obmedzenia, môžu si zažiadať naozaj čokoľvek, po čom túžia. Najväčšiu skupinu však tvoria jednoduché darčeky ako kozmetika, sladkosti, krížovky, knihy, oblečenie či predplatné novín alebo časopisov. Projekt vznikol v roku 2017, kedy sa podarilo splniť 650 prianí seniorom z 32 zariadení sociálnych služieb na celom Slovensku. V roku 2020 sa podarilo potešiť skoro 6000 seniorov a tento rok sa splnilo až 7 095 prianí.

V minulosti som sa zapájala s kolegami v práci. No tento rok myšlienka potešiť seniorov chytila za srdce aj niektorých členov FS Rozvadžan. Rozhodli sme sa zapojiť a spoločne sa nám podarilo potešiť 10 seniorov. Jednalo sa o päť seniorov z Trenčianskej Turnej, dvoch z Čadce, dvoch z Adamovských Kochanoviec a jedného z Chynorian. Do balíčkov sme samozrejme pribalili aj obe CD FS Rozvadžan a deti z DFS Lampášik nakreslili pohľadnice.  Do Trenčianskej Turnej som balíčky zaniesla osobne a bolo krásne vidieť radosť a vďačnosť pani riaditeľky. Už sa tešíme, keď budeme môcť prísť potešiť aj seniorov osobne hudbou a spevom.

Činnosť vianočného zázraku sa však Vianocami nekončí. Na webstránke zostalo 1 293 prianí, ktoré sa nepodarilo splniť v predvianočnom období. Nachádza sa v nich aj množstvo skromných želaní, ktoré nie sú finančne náročné a obdarovaných seniorov potešia aj po sviatkoch. Na facebookovej stránke sú postupne zverejňované fotografie z odovzdávania darčekov. Čo môže potešiť viac, ako radosť v ich očiach?

Komentáre sú uzatvorené.