Leto s folklórom

Pridal: | Publikoval na: 2 októbra, 2021

Predošlé mesiace boli pre našich folkloristov veľmi hektické. Každý týždeň vystúpenie alebo spoločenská akcia. Začalo sa to tradičným stavaním mája a pokračovalo zájazdom do Blatnice a vystúpeniami vo Vlčnove, Dolnom Klčove, Mníchovej Lehote, Myjave, Svinnej, Starom Hrozenkove a turistickým pochodom k jaskyni Ferka Rozvadského – pustovníka pod Inovcom.

Jízda Králu vo Vlčnove

Mimoriadne dobre reprezentovali našu obec a náš folklór aj manželia Ján a Elena Gabrišovci, ktorí sa prebojovali do finále tanečnej súťaže Šaffova ostroha v Dolnom Klčove. Na tejto celoštátnej postupovej súťaži si vybojovali bronzové pásmo v konkurencii 12 tanečných párov z celého Slovenska. Hovorí sa, že najväčšiu radosť má človek vtedy, ak spraví radosť inému.

Naši folkloristi rozdávali svoju dobrú náladu a radosť plným priehrštím na všetkých svojich vystúpeniach a vďačné obecenstvo to dokázalo naplno oceniť. Nezabudnuteľné chvíle a radosť zo svojho vystúpenia sme zažili prvýkrát na medzinárodnom folklórnom festivale na Myjave, keď sme po ukončení nášho programu „Trenčanskú dolinú” spoločne s folkloristami z nášho trenčianskeho regiónu boli odmenení dlhotrvajúcim standing ovation. Bolo veľmi príjemné počúvať pochvalu od kompetentných a od vedenia festivalu na program, ktorý autorsky pripravili Alena Meszárošová a Vladimír Mišík. Ponúkame vám zopár postrehov priamych účastníkov niektorých folkloristických akcií.

Jízda Králu vo Vlčnove

Vendelín Sedláček

Komentáre sú uzatvorené.