DFS Lampášik na sústredení v Lubine

Pridal: | Publikoval na: 1 novembra, 2022

6.- 8. júla 2022         Sústredenie detí z DFS Lampášik na Lubine

Začiatkom júla sa deti z Detského folklórneho súboru Lampášik zúčastnili na sústredení v Penzióne Roh na Lubine.

Po príchode do prekrásneho horského prostredia nás čakalo ubytovanie v naozaj nadštandardných izbách s vlastným sociálnym zariadením, niektoré izby boli členené na obývaciu a spálňovú časť.

Strava bola veľmi dobrá, dokonca s obsluhou, kuchár vždy ochotne pozýval na prídavok. A veru, viaceré deti si pravidelne pridávali. Chutilo im, a tak to má byť. Večere bývali podľa želania detí.

Program sústredenia bol nastavený tak, aby sa striedali nácviky s relaxáciou formou hier, turistiky, osobným voľnom. Navštívili sme pamätník SNP v blízkom okolí, spievali sme na amfiteátri, videli sme lazy s krásnymi domami, hrali sme sa na skrývačku i s dospelými vedúcimi, hrali sa kartové hry…

Naučili sme sa nové piesne, tance. Čo nám chýbalo, bol stánok – obchod, v ktorom by si mohli nakúpiť drobnosti, maškrty… Ale na spiatočnej ceste sa im to splnilo v Beckove, kde každý dostal zmrzlinu podľa vlastného výberu.

Som rada, že sa nám podarilo sústrediť 18 detí tak, aby sme s nimi strávili svoj voľný čas v krásnom prostredí a zároveň ho využili na zmysluplné aktivity. I zábery z podujatia svedčia o tom, že deťom sa tam páčilo a boli veselé a spokojné.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a zabezpečení celého pobytu a hlavne na bezpečnosti detí. Zdravé sa vrátili domov, obohatené o nové skúsenosti a to bolo zámerom celého podujatia.

Tu sme ešte neboli…ale je tu krásne!!!

Nádherná krajina

Ahoj Lubina, tak zas o rok …

Komentáre sú uzatvorené.