Flores musarum – ocenenie

Pridal: | Publikoval na: 7 decembra, 2021

V rámci podujatia Flores Musarum si svoje ocenenie prevzali umelci pôsobiaci v kultúrnej oblasti. Štyri kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK naň za roky 2020 a 2021 navrhli viac ako štyridsiatku laureátov.

Trenčiansky hrad bol po dlhšej prestávke opäť hostiteľom prestížneho oceňovania významných jednotlivcov a kolektívov pôsobiacich v oblasti kultúry v Trenčianskom kraji. Keramický kvet na drevenom podstavci a ďakovný list predsedu TSK si prevzali ocenení z okresov Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Myjava a Bánovce nad Bebravou.

Na návrh Trenčianskeho osvetového strediska bol medzi ocenenými kolektívmi aj náš kolektív FS Rozvadžan. Dostalo sa mu tak uznania za svoju doterajšiu 10-ročnú činnosť a propagáciu folklóru. Ocenenie odovzdával predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý vo svojom príhovore povedal: „Takýmto spôsobom chceme poďakovať všetkým, ktorí zachovávajú tradície, robia kultúru a zabávajú nás. Naozaj si to vážime a ceníme, veľakrát to, čo robíte pre kultúru, totiž robíte iba za slovíčko ďakujem.”
Vendelín Sedláček

Komentáre sú uzatvorené.