Blue Diamond Festival – boli sme tam

Pridal: | Publikoval na: 2 októbra, 2021

V druhej polovici júna, od 21. – 26. júna 2019, prežili členovia folklórneho súboru Rozvadžan niekoľko horúcich dní v Taliansku.

Prímorské letovisko Lido di Jesolo privítalo folklórne súbory z viacerých európskych krajín. Prehliadka folklóru s názvom Blue Diamond Festival sa konala na jednom z mnohých námestí. Zúčastnilo sa jej niekoľko detských, mládežníckych súborov i súborov dospelých z Bulharska, Poľska, Litvy, Česka. Ako jediný reprezentant Slovenska vystúpil súbor Rozvadžan.

Naše krásne kroje pútali pozornosť divákov i ostatných vystupujúcich. Temperamentné vystúpenie zas nenechávalo nikoho na pochybách, že hoci „starší” folkloristi, s radosťou a elánom predviedli svoje vystúpenie Na svadbe v Rozvadzoch, za ktoré zožali neutíchajúci potlesk zúčastnených divákov a museli pridávať ďalšie krátke vystúpenie.

Takto výborne bola prezentovaná nielen naša krajina, ale i obec Trenčianske Stankovce. Okrem tréningov, ktoré vystúpeniu predchádzali, sa folkloristi zúčastnili aj výletu do Benátok, voľný čas venovali slneniu i kúpaniu v teplom a čistom mori.

V závere pobytu veľmi vtipným poetickým slovom charakterizujúcim každého „účastníka zájazdu” zhodnotil naše aktivity pri mori PavolMúdry. Smiech, príjemná spoločnosť, spev a dobrá nálada sprevádzala všetkých počas krásnych 5 dní, ktoré budú rezonovať v pamätiach zúčastnených ešte dlho.

A úplne na záver – vďaka tým, ktorí sa postarali, zabezpečili, vybavili, zorganizovali, telefonovali, dopravili, naložili, vyložili, nelenili… Jednoducho – ďakujeme.

Terézia Kadáková

Komentáre sú uzatvorené.